Bajram, Bozic.....kako slaviti kada nemas

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Bajram, Bozic.....kako slaviti kada nemas

Komentar by Admin on Wed 03 Dec 2014, 12:30 am

Posto se priblizava Bozic....praznik krscana, na radiu je danas bila veoma interesantna tema koja moze biti vezana za sve vjere i praznike
Naime, voditelj je govorio o onima koji nemaju dovoljno para da bi proslavili svoj praznik
Ne moras biti vjernik da bi proslavio neki praznik, jer npr. Bajram i Bozic su postali nesto vise iako su vjerski praznici
Npr. u svijetu mnogi slave Bozic iako ne praktikuju vjeru ali to je tako i u ostalim vjerama
Takvi praznici su velika prilika da se okupi familija, uza porodica
Eh sad, zamislite situaciju kod porodica koje nemaju para a imaju djece koja su svjedoci da druga djeca dobijaju poklone i koja se zbog svega osjecaju praznicno raspolozeni.
Bajram je najveci praznik kod muslimana a sto se tice poklona uobicajeno je da se za taj dan kupuju pokloni za svoje najblize ali i bliske prijatelje.
Ponovo zamislite situaciju kod siromasnih porodica koje nemaju para ni za osnovne potrebe.
Mnogi u takvoj situaciji zrtvuju interese svojih najblizih da bi otisli kod nekoga u komsiluk sa skromnim poklonom da se eto ne bi 'osramotili" ali ja imam drugaciji stav od njih.
Naime, ako je takva situacija ja bih ipak prvo kupio poklone djeci a ako sta ostane tada i drugima.
Djecu nikada zaboraviti, apsolutno nikada jer djeca moraju znati da su nam vazna i na prvom mjestu, da znaju da da imaju nekoga ko misli na njih, ko ih najvise voli.
Sta reci poslije svih ovih rijeci i recenica?
Mozda bi bilo dobro nekome od takvih porodica pokloniti nesto prije praznika da mogu bar svoju djecu obradovati

Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 1974
Registration date : 2008-04-03

O meni
Pravo ime: Razim

http://www.brka56.com

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics