Odgovorno upravljati novcem

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Odgovorno upravljati novcem

Komentar by Admin on Mon 21 Jul 2014, 9:58 pm

Kada se sa posla vracam kuci obavezno slusam radio AM 640 khz (Glenn Beck radio) i jednu emisiju u kojem strucnjak odgovara na razna pitanja o novcu
U stvari, kako ustediti, kako upravljati a da ne uletis u velike dugove
Uvijek se zaprepastim koliko ljudi naivno uleti u dugove koji su zaista nepotrebni
Maloprije slusam, kreditna kartica u dugu 25000 dolara, pa duzni za ovo, te za ono a primanja godisnja su im oko 150 000 dolara i da ne povjerujes kako je ta raja naivna i neodgovorna i sa tim primanjima moze uletiti u dugove
E jave se takvi u emisiju i pitaju kako da izadju iz dugova pravdajcu nastale dugove argumentima koji nemaju pokrice
Jedna od najglupljih stvari koje sam cuo je da uzmu kredit te odu na putovanje, krstarenje po okeanu, odmore.
Ima ljudi koji daleko manje zaradjuju ali finansijski daleko bolje stoje a sve zbog toga sto se domacinski odnose prema novcu i troskovima.
Zasto ne bi npr. napravili plan te napravili jedan fond za hitne potrebe iz kojeg bi placali neke troskove koji se naprave neocekivano a mora se.
Sa primanjima koje sam gore naveo to mogu, sigurno
Odvajati npr. 15 % za vrijeme kada se mora ici u penziju a te pare mogu mozda negdje i uloziti
Sto se tice nasih ljudi moram reci da je vecina jako vrijedna i dobro ekonomisu ali ima i onih koji su prihvatili ovaj "zapadnjacki" nacin zivota te su non-stop u dugu i vjerovatno ce biti tako cijeli zivot
Kod mene je specificna situacija u kojoj zaista moram upotrijebiti svo svoje znanje i vjestinu da se ne bi zaduzivao s obzirom da moja supruga ne radi vise od godinu dana a opet kod mene je kompanija na izdisaju
Ipak, i u takvoj situaciji ja se ne dam i eto mislim da zivim normalno ali ne raspiajuci se jer to i ne mogu i da hocu
Ipak, nisam u nekom dugu jer zaita strogo vodim racuna o tome
Drugo, mislim da bi trebali daleko vise vremena posvetiti mladima i uciti ih kako ekonomisati jer bez obzira koliko para imali mogu uletiti u dug jer ako je neko neodgovoran moze potrositi milione i na kraju da od imovine nema nista

Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 1985
Registration date : 2008-04-03

O meni
Pravo ime: Razim

http://www.brka56.com

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh