Nesto moje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Nesto moje

Komentar by Admin on Sat 25 Jan 2014, 1:55 am

Nesto sam kuhao veceras i mislim da nije bilo lose, ok, ne mislim ja to sam vec i moja porodica
Probao sam nesto sto prije nismo kuhali a ideja mi je dosla na poslu
Slicno je musaki a opet nije musaka
Naime, postupak je slican kada pravite musaku ali sastojci nisu
Izrezete krompir na kriske, stavita u krompir ulja, malo vegete, soli, bibera..............u drugu posudu stavite piletinu, (ja sam pomijesao batkove i prsa) malo vegete, soli.....U drugu serpu ili tavu stavite...crveni-crni luk (nasjeckan sitno) malo svjeze paprike, malo mrkve, soli, bibera, vegete pa to lagano dinstajte jedno vrijeme a onda dodajte sampinjone sjecene na kriske, ne skroz male vec krupnije....cim malo omeksa izvadite i redajte u posudu u koju ste stavili prvi sloj krompira...dakle ravnomjerno po cijeloj posudi za pecenje to rasporedite a onda piletinu koju ste pekli par minuta (ne da se ispece skroz vec samo malo da "uhvati") e sve na to redajte ostatak krompira koji imate i prekrijte folijom i stavite u sporet da se pece oko 50 minuta. Poslije toga provjerite viljuskom da li je krompir pecene a ako jeste otkrijte foliju te ponovo stavite u rernu 5 do 8 minuta da se pece povrsina. Izvadite da se malo ohladi i onda neka svako sebi vadi i koristi salatu koju voli a mi smo veceras koristili satricu ...uhh prijatno svima

Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 1987
Registration date : 2008-04-03

O meni
Pravo ime: Razim

http://www.brka56.com

Na vrh Go down

Re: Nesto moje

Komentar by bosancica on Sat 01 Feb 2014, 10:44 pm

ja danas imala goste na rucku---sarma,meso itd al ispekla sam i kuruzu  Very Happy 
bosancica
Clan
Clan

Broj komentara : 74
Registration date : 2013-12-25

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics