Vjerska tolerancija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Vjerska tolerancija

Komentar by Admin on Sat 28 Dec 2013, 3:54 pm

Kada neko za sebe kaze da je vjernik uvijek pomislimo da se radi o osobi sa visokom tolerancijom prema drugima bez obzira na sve razlike
Ipak nije tako, ti tzv. vjernici imaju najmanje tolerancije, u njima je sakupljena sva mrznja prema drugima koji nisu kao oni
Takve osobe su ogranicene i samo vole ono sto oni slijede bez imalo stida i kajanja mrze sve drugo
Pa se pitam, kako mozes vjerovati u Boga koji je po njima sve stvorio a oni to mrze
Zaista mi se gade mnoge osobe koje u sebi imaju samo mrznju i netoleranciju

Admin: komentar modifikovan dana: Sat 28 Dec 2013, 3:55 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 1985
Registration date : 2008-04-03

O meni
Pravo ime: Razim

http://www.brka56.com

Na vrh Go down

Re: Vjerska tolerancija

Komentar by Admin on Sat 28 Dec 2013, 3:54 pm

NA NEDJELJNOJ misi, pastor John Hagee iz Teksasa, savjetovao je ateistima i humanistima da "stave slušalice Walkmana u uši" ili jednostavno "napuste državu" ako im se ne slušaju božićne pjesme u vrijeme blagdana.

"Zrakoplovi polijeću svaki puni sat. Ukrcajte se na jedan od njih", poručio je televanđelist Hagee u svojoj crkvi u San Antoniju.

No, to nije prvi put da poslao ovakvu "poruku mira, ljubavi i veselja". Učinio je to i prošle godine u lipnju; poručio je ateistima da "ovu državu nisu osnovali ateisti nije za za njih osnovana". Hagee, izvršni direktor Svjetske evangelističke televizije, bio je jasan: "SAD su osnovali kršćani koji su vjerovali u riječ Božju. Ako vas naša vjera u Boga vrijeđa, selite se. Ne želimo vas ovdje niti ćete nam nedostajati, obećajem".

Ovaj je "Božji glasnik" nekoliko puta izjavio da je Bog poslao Adolfa Hitlera "kao lovca da ubije židove zbog neposlušnosti i pobune". Također, u njegovim je očima uragan Katrina, koji je 2006. godine odnio 1800 života, "Božje kazna" zbog Gay Pride-a koji se trebao održati u New Orleansu.

http://www.index.hr/black/clanak/ateisti-napustite-drzavu-ovako-americki-pastor-siri-mir-ljubav-i-veselje/718720.aspx

Admin
Admin
Admin

O meni

Na vrh Go down

Komentar by Admin on Wed 23 Jul 2014, 7:19 pm

Izraelski rabin dao "vjerski legitimitet" uništavanju Gaze

Jedan izraelski desničarski orijentisan rabin dao je legitimitet uništavanju Gaze "kako jug Izraela ne bi dalje patio".

Izraelski rabin dao Rabin Dov Lior
Dov Lior, vjerski cionistički vođa i glavni rabin ilegalnih naselja na Zapadnoj obali, napisao je kako je Jevrejima u vrijeme rata dozvoljeno uništiti neprijatelja.

Prema njegovim riječima, napadnutom narodu dozvoljeno je da kazni neprijateljsku populaciju različitim mjerama, kao što je blokada opsrkbe zalihama ili strujom, prenosi Haaretz.

"Može se bombardovati cijelo neprijateljsko područje umjesto da se vojnici izlažu opasnosti. Ministar odbrane može narediti uništavanje Gaze, kako jug Izraela ne bi dalje patio, odnosno kako bi prevenirao napade na naš narod koji već dugo pati zbog neprijatelja koji nas okružuje", naveo je Lior.

Ovo mu nije prvi ovakav istup. U junu 2011. ga je uhapsila izraelska policija pod sumnjom za poticanje nasilja kroz pozivanje na vjerske knjige. Lior je tada isticao kako vjera dozvoljava Jevrejima da ubijaju nejevreje, uključujući i bebe.

U septembru 2011. Arape je nazvao "zlim jahačima kamila", a jednom je prilikom naveo i kako Jevrejke ne bi smjele koristiti spermu koju su donirali nejevreji.

Prije dvije godine Lior je uvrijedio američkog predsjednika Baracka Obamu poredeći ga sa neprijateljima jevrejskog naroda, te ga nazivajući pogrdnim izrazom koji se koristi za opisivanje ljudi afričkog porijekla.

Također, ovaj je rabin svojevremeno označio Evropljane kao "nacističke saradnike" te je pozvao na izgradnju ilegalnih naselja na Zapadnoj Obali, kako bi se "iskorijenila džungla".
(Klix.ba)

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/izraelski-rabin-dao-vjerski-legitimitet-unistavanju-gaze/140723118

Admin
Admin
Admin

O meni

Na vrh Go down

Komentar by Admin on Wed 23 Jul 2014, 7:23 pm

Enesa Kišević: