Citati koje volite

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Citati koje volite

Komentar by Admin on Tue 08 Jan 2013, 1:59 am

"Najgore je kad ljudi ćute, kad se ne objasne, pa svaka sumnja ima pravo na život. I moja i tvoja. Jer ti možda misliš o meni što je samo za tebe istina, što je samo za tebe moja krivica, jer te niko ne razuvjerava, a ja mogu da ti pripišem zlu namjeru, a to nije dobro..."

Meša Selimović
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 1987
Registration date : 2008-04-03

O meni
Pravo ime: Razim

http://www.brka56.com

Na vrh Go down

Re: Citati koje volite

Komentar by uma on Wed 09 Jan 2013, 10:46 am

I ona kad te pitala voliš li je, nije pitala što ne vjeruje, nego da joj se srce smiri. Žena je. Jednom ako joj kažeš pamtit će čitav život, ako joj kažeš i hiljadu puta željet će čuti i hiljadu prvi put.

Citati:
uma
Forumas
Forumas

Broj komentara : 481
Registration date : 2010-03-25

Na vrh Go down

Komentar by RebelW on Tue 24 Dec 2013, 6:50 pm

Njuškači nesreće svuda su naokolo... Čim ujutru ustanu otkrivaju da nešto ne valja...i bijesne zbog toga... Nesposobni da oslobode svoj um tričavih prepreka na koje su naišli.

Charles Bukowski

RebelW
Korisnik
Korisnik

Broj komentara : 28
Mjesto : Utopia
Registration date : 2013-12-16

Na vrh Go down

Komentar by Admin on Wed 25 Dec 2013, 7:17 pm

"Kada sam zaista počeo voljeti sebe, shvatio sam koliko može biti uvredljivo kada pokušavam da natjeram nekoga da radi ono što ja hoću, iako znam da trenutak nije pravi i da ta osoba nije spremna za to, pa čak i onda kada sam ta osoba JA. Danas, ja to zovem POŠTOVANJE."
Charlie Chaplin

Admin
Admin
Admin

O meni

Na vrh Go down

Komentar by uma on Sat 25 Oct 2014, 12:21 am

uma
Forumas
Forumas

Na vrh Go down

Komentar by Admin on Sat 25 Oct 2014, 12:24 am

Rasema (citat):
Istina je , ali sta uraditi zbog toga Rolling Eyes

Admin
Admin
Admin

O meni

Na vrh Go down

Komentar by uma on Sun 26 Oct 2014, 4:46 pm

Terapija: Trpiti...i ponekada Sad
uma
Forumas
Forumas

Na vrh Go down

Komentar by Admin on Sat 07 May 2016, 1:32 pm

Ako ta turska djevica iz Širaza osvoji moje srce, i Samarkand i Buharu dat' ću za mladež što krasi joj lice.
Vinotočo! Daj ono vječno vino, jer nećeš naći ni u raju, obale potoka Roknabada i cvjetno šetalište Mosallu .
Jao, ove ljepotice prpošne, što u grad nemir unesoše, mir iz moga srca, kao Turci opljačkanu robu odniješe.
Ne treba ljepoti drage ljubav moja nedostojna. Čemu surmom, bojom, mladežom lijepo lice krasiti?
O pjevaču i vinu kazuj, tajnu svijeta ne traži, , jer nitko je mudrošću svojom nije, niti će otkriti.
Od mnogih ljepota i vrlina Jusufovih , znao sam, da iza vela nevinosti, ljubav će Zulejhu odati.
Grdiš li me il’ proklinješ, ja te uvijek blagoslivljam, tim će rujnim usnama slatkim, gorak odgovor pristajati.
Poslušaj dušo, jer više od života samog, vrli mladići vole savjet starca mudrog.
Ispjevo’ si gazel, probušio biser , pjevaj još Hafize! jer po tvojoj će pjesmi nebo ogrlicu Plejade nizati.
HAFIZ

Admin
Admin
Admin

O meni

Na vrh Go down

Komentar by uma on Sat 07 May 2016, 9:57 pm

@Admin (citat):Ako ta turska djevica iz Širaza osvoji moje srce, i Samarkand i Buharu dat' ću za mladež što krasi joj lice.
Vinotočo! Daj ono vječno vino, jer nećeš naći ni u raju, obale potoka Roknabada i cvjetno šetalište Mosallu .
Jao, ove ljepotice prpošne, što u grad nemir unesoše, mir iz moga srca, kao Turci opljačkanu robu odniješe.
Ne treba ljepoti drage ljubav moja nedostojna. Čemu surmom, bojom, mladežom lijepo lice krasiti?
O pjevaču i vinu kazuj, tajnu svijeta ne traži, , jer nitko je mudrošću svojom nije, niti će otkriti.
Od mnogih ljepota i vrlina Jusufovih , znao sam, da iza vela nevinosti, ljubav će Zulejhu odati.
Grdiš li me il’ proklinješ, ja te uvijek blagoslivljam, tim će rujnim usnama slatkim, gorak odgovor pristajati.
Poslušaj dušo, jer više od života samog, vrli mladići vole savjet starca mudrog.
Ispjevo’ si gazel, probušio biser , pjevaj još Hafize! jer po tvojoj će pjesmi nebo ogrlicu Plejade nizati.
HAFIZ

JUSUF, a. s., I ZULEJHA

Jusuf, a. s., je odrastao pod nazorom i pogledom Aziza i Zulejhe. Bio je pod punom pažnjom i njegom, ali…
- See more at: http://bh-vjesnik.blogspot.ba/2014/08/najljepsa-prica-koja-je-ikad-ispricana.html#sthash.mjwHq3tC.dpuf
uma
Forumas
Forumas

Na vrh Go down

Komentar by Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics